Πρόκριση στο Κύπελλο Πειραιά για τους Βυσσινί

Δίνοντας την ευκαιρία σε πολλά νεα παιδιά η Προοδευτική πέρασε εύκολα από την έδρα της Δραπετσώνας με 1-4 στα πλαίσια του Κυπέλλου Πειραιά. Οι Bυσσινί προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 0-3 με γκολ των Τσακίρη, Ανδριοπούλου και Σταθόπουλου.
Στην επανάληψη μείωσαν οι γηπεδούχοι με πέναλτι στο 5Ο΄, για να διαμορφώσει το τελικό σκορ ο Ξυγκάκης στο 66’.
Οι συνθέσεις των ομάδων:
ΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ: (ΣAMIΩΤΗΣ): Μπαλάσκας, Ροδάκης, Κρητικός (46′ Αγγελόπουλος Α.), Ζημινόπουλος, Σκρελάϊ, Καρνέσης, Νεοφώτιστος (68′ Κασιαβός), Γουάτσοπ (46′ Αγγελόπουλος Λ.), Φασιλής, Τσετσώνης (68′ Σέρρι), Καρατσομπανάκης (46′ Φωτιάδης)
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ: (TZOYMEΡΚΙΩΤΗΣ) Πράνταλος, Σκλάβος, Πετράκης(83’ Αλευρής), Ανδριόπουλος, Ξενοπανάγος, Θεοδωρίδης(46’ Ξυγκάκης),Τσακίρης(65 Υφαντόπουλος), Λαζαρίδης(65’ Κολοβάδης), Σταθόπουλος(46’ Μαλαδάκης), Κουτσούμπας, Γαβράς.